BMS-2017 – aiz muguras, gatavojamies nākamajam BMS pasākumam

IMG_3519

Attēlā redzams mirklis no BMS-2017 atklāšanas pasākuma – iepazīšanās ar Igaunijas Nacionālo muzeju, kas bija BMS mājvieta nedēļas garumā. Vairāk par BMS-2017 norisi var uzzināt, aplūkojot Janas Šakares fotoreportāžu šeit.

2018. gada BMS pasākumu organizē Lietuvas kolēģi – Lietuvas Kultūras ministrija sadarbībā ar M.K.Čurļoņa Nacionālo mākslas muzeju un Lietuvas Muzeju biedrību. Pasākums notiks Kauņā, 2018. gada jūnijā. Tēma un lektori būs zināmi 2018.gada sākumā. Pieteikumu pieņemšana dalībai BMS tiks izsludināta marta beigās.

Rit gatavošanās BMS-2017

14. Baltijas Muzeoloģijas vasaras skola notiks 20.-26.augustā Tartu, Igaunijā. Tā tiek organizēta sadarbībā ar Igaunijas Nacionālo muzeju. Šī gada tēma “Muzeja informācijas pārvaldība” ir mūsdienīga un daudzpusīga, tā skar visdažādākos informācijas un zināšanu ieguves, organizēšanas un izmantošanas aspektus, tāpēc būs noderīga ikvienam muzeja speciālistam. BMS-2017 nodarbības vadīs Maija Ekosaari un Trilce Navarrete.

Latvijas muzejnieki ir izrādījuši aktīvu interesi par iespēju piedalīties BMS-2017 pasākumā. Izvēloties atbilstošākos kandidātus, ir ņemta vērā pretendenta motivācija, līdzšinējā pieredze muzeja darbā, t.i., veicamo pienākumu saistība ar skolas tēmu un nostrādātais laiks muzejā, kā arī spēja komunicēt angļu valodā. Ar BMS-2017 gada Latvijas dalībnieku sarakstu var iepazīties šeit: Dalībnieki LV

Dalības maksa Latvijas muzejniekiem ir 350 euro.

Programma (angļu valodā)

Muzeoloģiskās burvības mirklis Cēsīs

DSC_0080[1]Baltijas Muzeoloģijas skolas piesātinātā mācību nedēļa aizvadīta, draudzīgā gaisotnē un lieliskā vidē – ar kultūras mantojumu piesātinātajās Cēsīs – kāri tverot lielisko lektoru Leontīnes Meijeres-van Menšas un Petera van Menša dāsni dāvātās zināšanas un iedziļinoties Elizabetes Tītmeijeres piedāvātajos mūsdienīga muzeja prakses piemēros.

Nedēļa Cēsīs aiztraukusies kā mirklis, kurā paspēts gan sadraudzēties, gan iemīlēt šarmanto pilsētu, gan iecerēt jaunus kopprojektus, taču galvenais guvums ir jaunas atskārsmes, idejas, zināšanas un alkas turpināt iedziļināties saistošajā muzeju teorijas pasaulē.

Kā ierasts, arī šoreiz tika iepazīti vairāki Latvijas muzeji – katrs ar savu šarmu, atšķirīgu pieeju ekspozīciju veidošanā un darbā ar apmeklētājiem, taču visi kā viens – aizrautīgi, darbīgi un atsaucīgi. Paldies Valmieras, Naukšēnu, Mazsalacas un Imanta Ziedoņa muzejiem par laipno uzņemšanu un dalīšanos savās bagātībās.

Īpašu pateicību par līdzdalību projekta īstenošanā BMS-2016 organizētāji un dalībnieki sūta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītājai Kristīnei Skrīverei un galvenajai krājuma glabātājai Dacei Tabūnei – bez Jūsu aktīvā un draudzīgā atbalsta pasākums nebūtu izdevies!

Pateicamies arī visu triju Baltijas valstu Kultūras ministrijām un Valsts Kultūrkapitāla fondam par ieinteresētību un atbalstu šī projekta turpināšanā, kā arī Cēsu novada domei un Cēsu Kultūras un tūrisma centra vadībai par atsaucību un laipno uzņemšanu.

Tagad par lieliskajām, zināšanu un piedzīvojumu bagātajām dienām vēsta vien fotomirkļi. Janas Šakares fiksētos momentus piedāvājam aplūkot Baltijas Muzeoloģijas veicināšanas biedrības flickr attēlu galerijā: https://www.flickr.com/photos/muzeologi_photostream/albums

Paldies visiem BMS-2016 dalībniekiem par aktīvo līdzdomāšanu un līdzdarbošanos!

Uz tikšanos nākamgad Tartu!

2015. gada mācību nedēļa ir noslēgusies

2015. gada Baltijas Muzeoloģijas skola ir beigusi mācību nedēļu Šauļu “Aušros” muzejā, taču BMS dalībnieku prātos turpinās dzirdētā un redzētā analīze, veidojot kopsavilkumu un secinājumus, lai iegūtās zināšanas iespējami precīzāk nodotu saviem kolēģiem.

Projekta organizatori pateicas lieliskajiem muzeologiem Martinam Šēreram un Fransuā Meresam par ilgstošo sadarbību ar Baltijas valstu muzejniekiem un gatavību atkal un atkal dāsni dalīties savās bagātīgajās zināšanās un pieredzē. Pateicamies arī Lietuvas kolēģiem no Kultūras ministrijas un Šauļu “Aušros” muzeja, bet jo īpaši – Fotogrāfijas muzeja, par atsaucību un lieliski noorganizēto programmu nedēļas garumā.

Projekta īstenošana bija iespējama, pateicoties Latvijas Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, kā arī muzeju ieinteresētībai savu darbinieku tālākizglītībā, tāpēc BMS organizatori pateicas visiem atbalstītājiem un cer uz sadarbību arī turpmākajos gados.

Domājot par nākamā gada pasākumu, esam saņēmuši Leontīnes Meijeres-van Menšas piekrišanu uzņemties 2016. gada programmas veidošanu, piesaistot savus kolēģus no Berlīnes Eiropas kultūru muzeja. Savukārt par BMS-2016 sadarbības partneriem piekritis būt Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, tāpēc varam teikt – uz tikšanos 2016. gada jūnijā Cēsīs!

Plašāka informācija par BMS-2015 norisi iegūstama mājaslapā www.muzeologija.lv.

BMS-2015 ir sākusies

Baltijas Muzeoloģijas skola-2015 ir sākusies. Triju Baltijas valstu muzejnieki divpadsmito reizi ir pulcējušies, lai kopīgi smeltos zināšanas muzeju teorijā. Šogad tās tiks apgūtas izcilo muzeologu Dr. Martina Šērera (Šveice)  un Dr. Fransuā Meresa (Francija) vadībā.
CIMG9311 (3)

Baltijas Muzeoloģijas skola-2014 ir beigusi savu darbu

CIMG8175 Ar nākamās Baltijas Muzeoloģijas skolas “reklāmas akciju” beigušās šī gada BMS nodarbības. BMS dalībnieki saka sirsnīgu paldies lieliskajām lektorēm Diānai un Mišelai par izcili organizēto mācīšanās procesu, kurā netrūka ne gudrības, ne jautrības, ne interaktivitātes. Vissirsnīgākie pateicības vārdi arī BMS-2014 organizatoriem – Igaunijas kolēģiem Marju, Kairei, Diānai, Antonam un pārējiem, kas pielika pūles, lai BMS pasākums izdotos veiksmīgs un atmiņā paliekošs. Paldies arī visiem šī projekta atbalstītājiem, īpaši Latvijas, Igaunijas un Lietuvas kultūras ministrijām, Valsts kultūrkapitāla fondam un Hāpsalas un Lānemā Muzeju dibinājumam, kā arī muzeju direktoriem, kuri veicināja savu darbinieku piedalīšanos šajā vērtīgajā tālākizglītības pasākumā. Uz tikšanos Lietuvā!